Seaventure, sadece İzlanda ve Grönland destinasyonlarına odaklanmış, sayılı sayıdaki keşif gemilerinden birisidir.

SEAVENTURE olağanüstü anlar için özel olarak tasarlandı. Özel yapısı sayesinde, küçük gemi inanılmaz derecede çevik ve manevra kabiliyetine sahiptir ve nadir görülen bir yaban hayatı gözleminde rota değişikliğini zahmetsiz hale getirir. Ayrıca SEAVENTURE yolcu gemileri için en yüksek buz sınıfına layık görüldü. Gövdedeki daha fazla yoğunluktaki çelik plakalar ve büyük gövde, bunlardan sadece ikisidir.
Keşif gemisinin ışıltılı arktik sularda güvenli bir şekilde süzülmesine olanak tanıyan birçok unsur var. On dört Zodyak'ımız, sizi İzlanda ve Grönland'ın en nefes kesici doğa harikalarıyla yakından ve kişisel olarak tanıştırmak ve karadan ve denizden erişilemeyen bölgeleri keşfetmek için hazır ve bekliyor.

Bayrak: Kıbrıs
Yapım/yenileme yılı: 1990 / 2019
Mürettebat: 80
Misafir Maksimum: 164
Buz Sınıfı: 1A
Uzunluk: 111 metre (364 ft)
Genişlik: 17 metre (56 ft)
Kabin Sayısı: 64 Dış Mekan / 16 Balkon / 2 Suite
Yönetim Kurulu Dili: İngilizce / Almanca
Restoranlar / Barlar: 1 / 2
Spor / Wellness: Sauna, Deniz manzaralı spor salonu
Zodiac Bot Adedi : 14

ÖNEMLİ NOTLAR

ALKOL
Gemiye alkol getirilmesine izin verilmektedir. Ancak bunu yalnızca kabininizde tüketmenize izin veriliyor, halka açık alanlarda tüketilemiyor. Çok çeşitli
 Gemideki restoran ve barda alkollü ve alkolsüz içecekler servis edilmektedir.
KABİN ÖZELLİKLERİ
Tüm kabinlerde duş/tuvalet, televizyon, dolap, buzdolabı, saç kurutma makinesi ve uydu telefonu erişimi bulunmaktadır. Kabinler günlük olarak temizlenmektedir ve yatak açma hizmeti verilmektedir.
SEYAHAT PROGRAMINDA VE KIYI GEZİLERİNDE DEĞİŞİKLİKLER
Yerel hava, deniz ve buz koşulları nedeniyle tüm gemi yolculuğu programlarımız ve kıyı gezilerimiz değişebilir. Kıyı gezilerimizin gerçekleştirilmesi aynı zamanda her aktivite için minimum/maksimum katılımcı sayısına ulaşılmasına da bağlıdır. İzlanda ProCruises önceden bildirimde bulunmaksızın seyahat programını ve seyahat içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar.
ÇOCUKLAR
Çocuklar 8 yaşında veya daha büyük olmalıdır (Grönland gezilerinde 10 yaşında veya daha büyük). Ebeveynlerinin kamarasında konaklayan 12 yaşına kadar çocuklara gemi ve kıyı gezilerinde %25 indirim uygulanmaktadır. Gemide çocuk bakımı hizmetleri veya çocuk oyun alanları sunmadığımızı lütfen unutmayın. Zodyaklarımızı sürmek belirli düzeyde vücut kontrolü gerektirir. Güvenlik nedeniyle kaptan, çocuklarla iniş yapmayı reddetme hakkını saklı tutar.
SEYAHAT KARTI
Gemiye binerken her zaman yanınızda bulundurmanız gereken kişisel bir Gemi Seyahat Kartı alacaksınız. Bu kart, gemide ödeme aracı ve kimlik kartı kombinasyonu olarak kullanılmaktadır. Kıyı gezileri,
alkollü içecekler vb. ödemeler cruise kartınızla yapılacaktır. Yolculuk sonunda hesabınızı kredi kartıyla (Visa, MasterCard ve American Express kabul ediyoruz) veya nakit (USD) ile ödeyebilirsiniz.
DİYET ÖZEL İSTEKLERİ
Lütfen ayrılmadan en az dört hafta önce özel beslenme ihtiyaçlarınız (örn. vejetaryen veya glütensiz, diyabetik yiyecekler) konusunda bizi bilgilendirin. Etkin hizmet sağlamak için lütfen gemiye bindikten sonra Restoran Müdürü ile gereksinimlerinizi tekrar teyit edin.
KIYAFET KODU
Gemideki kıyafet kuralı gündeliktir. Kravatınızı, ceketinizi ve gece elbiselerinizi evde bırakın. Denizde ve karada geçireceğiniz günler için rahat, nefes alabilen, su geçirmez ve rüzgar geçirmez kıyafetlerin yanı sıra eldivenler, termal iç çamaşırlar ve sağlam ayakkabılar öneriyoruz. Kaptan ve Veda kokteyli partileri için smart casual kıyafet tarzını öneriyoruz.
BAHŞİŞLER
Bahşiş vermek, otel personeli veya Keşif Ekibi tarafından gemide alınan bir hizmete karşı takdirinizi göstermenin bir yoludur. Yolculuk sırasında bahşişlerin kullanılmasıyla ilgili bir broşür dağıtıyoruz. Bahşişin miktarı tamamen sizin takdirinizdedir ve önerilen tutarı iptal edebilir veya üzerinde ayarlamalar yapabilirsiniz (otel ekibi için kişi başı günlük 12 ABD Doları)
ve Keşif Ekibi için kişi başı günlük 4 USD). Formun başarıyla geri gönderilmesinden sonra, belirttiğiniz tutarı gemideki hesabınızdan tahsil edeceğiz. Bahşişler otel ekibi ve Keşif Ekibi arasında paylaştırılır.
SAĞLIK VE TIBBİ ACİL DURUM
Kişisel kondisyona ilişkin resmi bir zorunluluğumuz olmamasına rağmen, başkalarının yardımı olmadan gemide ve karada hareket edebilmelisiniz. Gemide her zaman İngilizce konuşan bir doktor bulunmaktadır. Gemi, bazı acil durumları tedavi etmek için küçük bir klinik ve ilaçlarla donatılmıştır.
SİGORTA
Hastalık durumunda ülkesine geri gönderilme maliyetleri son derece yüksek olabilir. Bu nedenle yolculuğunuzdan önce seyahat/sağlık sigortasını, özellikle de kendi ülkenize geri dönüş masraflarını kapsayan poliçeleri satın almanızı önemle tavsiye ederiz. Bu sigorta seyahatlerimizde zorunludur. Seyahat iptali, kesinti, bagaj ve sağlık dahil olmak üzere her şey dahil sigorta paketlerine ilişkin bilgiler çeşitli sağlayıcıların web sitelerinde bulunabilir.
İNTERNET & TELEFON
İzlanda ProCruises, İzlanda yolculukları sırasında Seabreeze Bar, Expedition Lounge ve Library'nin ortak alanlarında ücretsiz Wi-Fi sunmaktadır. Grönland yolculukları sırasında bu bölgelerde ücretsiz Wi-Fi erişimi bulunmamaktadır. Kabininizde internet erişimi sunuyoruz ve kişi başı 1 GB ücretsiz kullanıyorsunuz. Rotamız üzerindeki çoğu bölgede cep telefonu alımı mümkün olmalıdır. Daha fazla ayrıntı için lütfen cep telefonu operatörünüzle iletişime geçin.Fiyatlar hakkında daha fazla bilgiyi kabininizde yer alan bilgi klasöründe bulabilirsiniz. Lütfen 'Veri Dolaşımı' özelliğinizin kapalı olduğundan emin olun.
GEMİDE İLETİŞİM DİLİ
İngilizce gemideki resmi dildir. Bu nedenle Keşif Ekibimizin tüm üyeleri ve resepsiyon personeli İngilizce (Almanca'nın yanı sıra) konuşmaktadır. Gemide anonslar İngilizce ve Almanca olarak yapılmaktadır.
Günlük programın yanı sıra yemek odası menüsü de iki dillidir (İngilizce ve Almanca). Çeviriye ihtiyacınız varsa, çok dilli Keşif Ekibimiz her zaman hizmetinizdedir.
ÇAMAŞIR
Ek ücret karşılığında profesyonel çamaşırhane hizmeti verilmektedir.
PASAPORTLAR VE VİZELER
Her yolcu, seyahat süresince geçerli pasaport ve vize gerekliliklerini karşıladığından sorumludur. Pasaport, tüm seyahatler için tek geçerli kimlik belgesidir. Kimlik kartıdır
yeterli değil. Pasaportun seyahatinizin bitiminden sonra en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Lütfen her katılımcının gerekli tüm belgeleri temin etmekten sorumlu olduğunu unutmayın. Seyahat belgelerinin yetersiz olması nedeniyle oluşan masraflar yolcu tarafından ödenmelidir.
FİZİKSEL ENGELLER VE ERİŞİLEBİLİRLİK
Fiziksel engelli konukların refakatçileriyle seyahat etmeleri tavsiye edilir. Gemideki belirli süreçler dışarıdan yardım alınmadan ele alınmalıdır. Geçit şunlara bağlı olarak olabilir:
bireysel engellilik – bir zorluk. İskelenin eğim açısı, gelgit ve ilgili limandaki farklı koşullar nedeniyle değişiklik gösterir. Misafirin kıyı gezilerine katılımının ve zodyakla gemiden inmesinin, kaptan veya Kruvaziyer Lideri tarafından güvenlik nedeniyle reddedilebileceğini lütfen unutmayın. Ustanın talimatlarına uyulmalıdır. Gemi tekerlekli sandalye kullanımına uygun değildir. Talep üzerine İzlanda ProCruises tarafından bir sağlık sertifikası sunulmalıdır.
RESTORAN/YEMEK
Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği tekne turu fiyatınıza dahildir. Kahvaltı ve öğle yemeği açık büfe tarzındadır; akşam yemeği alakarttır. Tüm yolculuk boyunca kahve, çay ve su ücretsizdir; diğer içecekler restoran veya bardan satın alınabilir. Öğle yemeği saatinde gemide değilseniz, karaya çıkmanız için bir öğle yemeği kutusu hazırlıyoruz. Öğleden sonra çay ikram ediyoruz
Aynı zamanda gece atıştırmalıklarımızın da mekanı olan Güverte 5'teki salonda kahve içiyoruz.
EMNİYET
Gemi tüm güvenlik gereksinimlerine uygundur ve Arktik sularda seyahat etme sertifikasına sahiptir. Kalkıştan önce tüm yolculara, can yeleklerinin kabindeki konumu da dahil olmak üzere, gemideki güvenlik prosedürleri ve operasyonları hakkında talimatlar verilir. Geminin tahliye planına aşina olun. Zodyaklardaki geziler için özel güvenlik prosedürleri geçerlidir.
SİGARA KULLANIMI
Güvenlik nedeniyle, misafirlerimizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak amacıyla, sadece dış güvertede belirlenmiş sigara içme alanında sigara içilmesine izin verilmektedir. 5. Sigara izmaritlerinizi denize atmayın, kül tablasını kullanın. Geminin tüm kabinlerinde, balkonlarında ve diğer tüm mekanlarında sigara içmek kesinlikle yasaktır.
AŞILAR
Önerilen aşılar hakkında yerel sağlık yetkililerinize danışın.
GERİLİM
Tüm kabinlerde 220 volt priz (Europlug priz) bulunmaktadır.
SU
Gemideki musluklardan ve su istasyonlarından gelen tüm sular klorludur. Su istasyonlarındaki su ekstra filtrelenmektedir. Bazen musluklardan veya banyolardan gelen su kahverengimsi bir renk alabilir. Bu
gemilerde oldukça yaygındır ve sudaki oksijenin demir borulara temasından kaynaklanmaktadır. Suyun birkaç saniye akmasına izin verirseniz berrak olacaktır. Gemideki musluk suyunun içilmesi güvenli değildir ancak bunu bir amaç için kullanabilirsiniz.
dişlerini fırçala. Geminin çevresinde su şişelerinizi yeniden doldurabileceğiniz üç farklı su istasyonu bulunmaktadır: Seabreeze Bar'ın önündeki Resepsiyon Alanı Güverte 4, Güverte 5 ve Expedition Lounge Güverte 7.
ZODYAK İNİŞLERİ
İniş ve gezilerimizin birçoğu motorlu “Zodiac” marka lastik botlarla gerçekleştirilmektedir. Bu tekneler düşük su çekimine ve mükemmel stabiliteye sahiptir. Zodyaklara binerken can yeleği zorunludur.
İnişler genellikle yerel koşullara bağlıdır. Her durumda, inişin mümkün olup olmadığına nihai kararı kaptan verir.
 İnişlerde özel güvenlik düzenlemeleri geçerlidir. Tüm konuklara güvenlik kuralları konusunda zorunlu eğitim verilir

Yanınızda Bulunması Gereken Eşyalar 

Yolculuğunuzun keyifli geçmesi için aşağıdaki eşyaları yanınıza almanızı öneririz:
KIYAFETLER
Sıcak tutan, hava koşullarına dayanıklı ceket
Yağmurluk (ceket ve pantolon)
Eldiven, atkı ve şapka
Su geçirmez yürüyüş/yürüyüş botları
(alçak yürüyüş ayakkabıları bazı geziler için uygun değildir)
Mayo ve havlu
Güneş şapkaları/şapkalar
Akşam yemeği için “Smart Casual Elbise” (gece elbisesi veya takım elbiseye gerek yoktur!)
KOZMETİK VE İLAÇ
Kişisel ilaç
Gerekirse deniz tutması tabletleri/yamaları
Güneş kremi
Dudak Bakımı
Sinek/Böcek kovucu
İlk yardım kiti
DİĞER EKİPMANLAR
Kamera / Pil
Yedek piller, hafıza kartları
Gerekli tüm kablolar
Güneş gözlüğü
Dürbün
Geniş sırt çantası (kıyı gezileri vb. için)
Gezi Rehberi
Gerekirse adaptörler/dönüştürücüler (gemide 220 volt Avrupa iki uçlu stilde çıkışlar bulunur)
PARA/BELGELER
İletişim bilgileri de dahil olmak üzere tüm İzlanda ProCruises seyahat belgeleri
IPC tarafından rezervasyonu yapılmamış ek uçak/otobüs biletleri
Geçerli bir pasaport
Pasaport kopyaları (pasaportlar gemiye binerken alınır ve saklanır)
Sigorta belgeleri
Kredi kartı
Bir miktar nakit (USD / ISK)

Seaventure Gemi Turları