Holland America'nın 2.668 konuklu Rotterdam'ı, her yaştan ve her kesimden kruvazör için tasarlanmış zarif ve düşünceli bir tasarım modeli olarak 2021'de görücüye çıktı.

Geminin ortak alanları, tam boy pencerelerden bol miktarda ışık alıyor ve alenen abartılı veya gösterişli olmadan, davetkar, pratik ve rahat kaliteli mobilyalar ve aksesuarlarla övünüyor. Müzikal, doğal ve mimari unsurların şenlikli ve eklektik bir kombinasyonu olan taze çiçekler ve 4,1 milyon dolarlık sanat koleksiyonu, geminin dinlendirici, orta tonlu arka planına sıcaklık ve renk katıyor.

Geleneksel gemi yolculuğu hayranları, yeni amiral gemisinin muhteşem Explorer's Central/Crow's Nest gözlem salonunu, iyi stoklanmış bir kütüphaneyi, Lincoln Center Stage yarı zamanlı klasik müzik mekanını ve yıldız mimar Adam Tihany tarafından tasarlanmış, ambiyansı ve ölçeği olan ana yemek odasını takdir edeceklerdir. geçmişin büyük okyanus gemilerini hatırlatıyor.

Bu arada, daha modern kruvazörler, yüksek teknolojili 270 derecelik World Stage tiyatrosunda göz kamaştırıcı gösterilere yönelecek, canlı Music Walk eğlence kompleksinde erken saatlerde parti yapacak, egzersiz yapacak ve son teknoloji spor salonu ve spa alanında yenilenecek ve seçim yapacak etkileyici bir dizi bardan ve dahil olanların yanı sıra ekstra tarifeli, özel yemek mekanlarından.

Rotterdam'ın Güverte Planında Üstte ve Altta Ortak Alanlar Bulunur
Çoğu yeni gemi gibi, Rotterdam da geminin üstünde ve altında yoğunlaşan ortak alanlar ve aralarına sıkıştırılmış konaklama güverteleri ile düzenlenmiştir. Bagaj yüklemek için birkaç asansörün ayrıldığı biniş günü hariç, güverteler arasındaki genel akış, üç ana merdiven kulesi ve HAL geleneğinde haftanın günü baskılı yer paspaslarına sahip dört asansörden oluşan üç sıra ile mükemmel. .

Gemide günlük yaşam için ihtiyacınız olan şeylerin çoğu, geminin üst kısmında, Güverte 9 ve 14 arasında yer almaktadır. Öne çıkan özellikler arasında, aynı zamanda dev bir LED ekrana sahip, sürgülü cam kubbeyle çevrili Lido Havuz alanı; Gözlem salonu, kahve ve içki barı, sahil gezileri ofisi ve kart/oyun odası kombinasyonu olarak hizmet veren Explorer's Central ve Cafe/Crow's Nest. New York Deli ve Pizza restoranı, Dive-In burger restoranı, Lido Market büfesi ve Canaletto İtalyan lokantaları gibi popüler restoranlar da buradadır. Ayrıca arka tarafta sigara içilmesine izin verilen açık SeaView Pool and Bar bulunmaktadır. Genel olarak, buradaki akış iyidir, ancak Güverte 11'in sağ tarafında mürettebat için erişim engellendiğinde bir taraftan diğerine geçerken biraz zorlayıcı olabilir.

Çift katlı World Stage tiyatrosunun en üst katı, Güverte 3'te, deniz günlerinde ve hava izin verdiği sürece akşam yemeğinden önce ve sonra son derece keyif alınan, etrafı saran bir gezinti yolunu içeren bir dizi ortak alanla başlar. Güverte 2'de, kardeş gemiler Nieuw Statendam ve Koningsdam'a uyarlanacak olan iyi stoklanmış kütüphaneyi kaçırmayın.

Ve son olarak, Music Walk eğlence kompleksi, Holland America gemilerinde devrim yarattı. Geceleri müzik arayanlar, Billboard Live'daki düello piyanolarından Rolling Stone Rock Room'a ve hem klasik hem de Blues/R&B mekanı olarak hizmet veren B.B. King's/The Lincoln Center'a kadar zengin seçeneklere sahiptir. Performansların ve ses geçirmez kapıların zamanlaması, geminin bu bölümünde potansiyel olarak çakışan gürültü sorunlarının azaltılmasına yardımcı oldu.

Geminin alt kısımlarında bile, tavandan tabana pencerelerden neredeyse tüm eğlence ve yemek alanlarından muhteşem manzaralar görülmektedir.

Geniş Süitlerden Konforlu İç Mekanlara Rotterdam Kabinleri
Rotterdam, geniş Pinnacle Süitinden ekonomik iç mekanlara ve kompakt bekarlara kadar uzanan dokuz genel süit ve kamara kategorisine sahiptir. Güverte 8'den 4'e kadar olan katlar, Güverte 7'deki en iyi süit misafirleri için Neptune konsiyerj salonu da dahil olmak üzere konaklama birimlerine ayrılmıştır. Ve son olarak Güverte 1, Okyanus Manzaralı ve İç kamaralara ayrılmıştır.

En popüler kabinler, konuma bağlı olarak 228 ila 420 fit kare arasında değişebilen 748 Veranda Kamaralarıdır. Balkonlar iki kişinin rahatlıkla oturabileceği genişlikte ve geminin bazı yerlerinde, üst yapının filika girintilerinin etrafından dışa doğru çıkıntı yaptığı noktalarda çok daha geniş.

Kaçınılması gereken kamaralar, hareket hastalığı sorunları olanlar için geminin en üst ve ön kısmında ve doğrudan yukarıdaki Müzik Yürüyüşü'ndeki gece performanslarından kaynaklanan gürültüyü önlemek için Güverte 1'in önden geminin orta kısmına kadar olan kamaralar olacaktır. Ayrıca, güverte planında belirtildiği gibi, Güverte 4'teki VH Kategorisi Veranda Kamaraları, cankurtaran botları tarafından kapatılan manzaralara sahiptir.

Rotterdam'ın Yemek Seçenekleri Çeşitli, Bol ve Lezzetli
Son yıllarda HAL, denizdeki en iyi ve en çeşitli yiyeceklerden bazılarını sunma konusunda haklı bir ün kazanmıştır. Rotterdam'ın dahil olan yemek seçenekleri, Lido Market'teki (salata barı, makarna, sıcak ana yemekler, sandviçler, Asya ve tatlılar gibi servis istasyonları ile) rahat ortam ve mükemmel manzaralardan Lido Havuzuna bakan New York Deli ve Pizza'ya kadar uzanmaktadır. , Dive-In (Lido Havuzu kenarında harika burger yemekleri), Grand Dutch Cafe'de ücretsiz Hollanda temalı atıştırmalıklar ve görsel olarak muhteşem ama bazen telaşlı Yemek Odası.

Rotterdam'da ekstra ücrete tabi olan yemekler arasında, muhtemelen en iyi pan-Asya restoranı olan Demirhindi yer alır. Ancak mükemmel Pinnacle Grll et lokantasını veya lüks bir Fransız deniz ürünleri bistrosu olan lüks Rudi's Sel De Mer'i de seçebilirsiniz). Canaletto daha rahat bir İtalyan seçeneğidir. Ek bir artı, oda servisinin ücretsiz olması (belirli alakart fiyatlı ürünler sipariş edilmediği sürece), kursların zamanında teslim edilmesi ve uygun olduğunda çok sıcak olmasıdır.

Hakkında
Yolcu sayısı: 2.668
Mürettebat: 1.048
Yolcudan Mürettebata: 2,55:1
Lansman: 2021
Sahil Gezileri: 647

Rotterdam Ücretinize Dahil Olan Maliyetler
Ana yemek salonunda ve Lido Market büfesinde, New York Pizza & Deli, Dive-in Burgers ve Grand Dutch Cafe'de yemekler; ayrıca 24 saat oda servisi
Lido Marketplace büfesinde su, sade kahve, çay ve seçkin meyve suları
Billboard Onboard, B.B. King's Blues Club ve Lincoln Center Stage'deki tüm tiyatro gösterileri ve müzik performansları
Çoğu ders hariç fitness merkezi ve spor tesislerinin kullanımı
Aksi belirtilmedikçe çoğu günlük aktivite
3 ila 17 yaş arası çocuklar için Club HAL çocuk tesisi ve programlama
Odada isteğe bağlı filmler
Yalnızca Neptune Suites'te kalan yolcular için Pinnacle Grill kahvaltısı ve Neptune Lounge erişimi

Rotterdam Ücretinize Dahil Olmayan Maliyetler

Mürettebat bahşişleri (miktar odaya göre değişir)
Pinnacle Grill, Demirhindi, Canaletto veya Rudi's Sel de Mer'de özel yemekler
Lido Marketplace'te su dışındaki içecekler, çay, kahve ve seçkin meyve suları
İçecek alımlarında yüzde 15 ve Greenhouse Spa hizmetlerinde yüzde 18 oranında otomatik bahşiş
Spa ve salon bakımları ve hizmetleri
Çoğu fitness dersi
Greenhouse Spa'da Termal Süit Kullanımı
kıyı gezileri
Wifi
Bingo, bira, şarap ve alkollü içki tadım etkinlikleri gibi etkinlikler
Fotoğraf ve sanat galerisi satın alımları