MSC Splendida ile Yunanistan & İtalya - İSTANBUL HAREKETLİ VE VARIŞLI Kapak Fotoğrafı

MSC Splendida ile Yunanistan & İtalya - İSTANBUL HAREKETLİ VE VARIŞLI

 • 0 GECE
 • 1 GÜN
 • Kalkış: İstanbul
 • directions_boat Gemi: MSC Splendida
 • place Kalkış: İstanbul
 • nights_stay Gece Sayısı: 0 Gece
 • update Gün Sayısı: 1 Gün
 • calendar_today Seçili Tur Tarihi: 04 Haziran 2024
 • king_bed Konaklama: Tam Pansiyon
 • map Limanlar:
  İstanbulCorfuBariTrieste (Venedik)Katakolon (Olympia)GiritKuşadası (Efes)İstanbul

Tur Programı

1. Gün İstanbul
Varış: -
Kalkış: 23:00

İki kıtanın üzerinde yer alan İstanbul, Doğu'nun Batı ile buluştuğu, zengin bir tarihe sahip büyüleyici bir şehirdir. Eski bir katedral ve cami olan Ayasofya, çarpıcı Bizans mimarisini sergiliyor ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir simge yapıdır. Altı minaresi ve karmaşık çini işçiliğiyle ikonik Sultanahmet Camii, Osmanlı tasarımının bir şaheseridir. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, zengin ürün yelpazesiyle canlı ve hareketli bir alışveriş deneyimi sunuyor. Boğaz Gezisi, İstanbul silüetinin ve tarihi mekanlarının nefes kesen manzaralarını sunan, boğaz boyunca doğal bir yolculuk sağlar. Kültürel mirası, leziz mutfağı ve eşsiz cazibe merkezleriyle İstanbul, turistler için büyüleyici bir destinasyondur.

2. Gün Denizde Seyir
Varış: -
Kalkış: -

Gemi turuyla denizde geçireceğiniz bir gün, rahatlama ve gemideki olanakların tadını çıkarma şansı sunan rahatlatıcı ve sürükleyici bir deneyimdir. Gemide güne keyifli bir kahvaltıyla başlayabilir ve ardından havuz kenarında uzanabilir, gemideki eğlencelere katılabilir veya bilgilendirici derslere ve atölyelere katılmak gibi çeşitli aktiviteler arasından seçim yapabilirsiniz. Açık denizin panoramik manzarasıyla genellikle kitap okumak, spa hizmetlerinin keyfini çıkarmak veya güvertede güneşin tadını çıkarmak için sakin atmosferden yararlanabilirsiniz. Denizde bir mutfak macerası sunan açık büfelerden lüks özel restoranlara kadar çok sayıda yemek seçeneği vardır. Gün ilerledikçe, denizdeki gün batımı nefes kesici bir manzaraya dönüşüyor; akşam eğlenceleri, kaliteli yemekler veya gemi güvertesinde romantik bir yürüyüş için mükemmel bir ortam sunuyor.

3. Gün Corfu
Varış: 13:00
Kalkış: 21:00

İyonya Denizi'ndeki bir Yunan adası olan Korfu, yemyeşil manzaraları, Venedik mimarisi ve berrak sularıyla tanınır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Korfu'nun Eski Kenti, arnavut kaldırımlı dar sokaklara, hareketli pazarlara ve Eski ve Yeni Kaleler gibi tarihi simge yapılara sahiptir. Avusturya İmparatoriçesi Bavyeralı Elisabeth tarafından yaptırılan Achilleion Sarayı, muhteşem ada ve deniz manzarası sunmaktadır. Körfeze bakan bir tepe üzerinde yer alan manastırıyla Paleokastritsa, doğal güzellikler ve huzur arayan ziyaretçiler için pitoresk bir mekandır. Korfu'nun Glyfada ve Paleokastritsa gibi plajları dinlenme, su sporları ve Akdeniz güneşinin tadını çıkarma fırsatları sunarak burayı kültür ve eğlencenin bir karışımı için ideal bir destinasyon haline getiriyor.

4. Gün Bari
Varış: 07:00
Kalkış: 14:00

Bari, İtalya'nın güneydoğusunda Adriyatik Denizi kenarında bir liman kentidir. Puglia bölgesinin ve aynı adlı Bari ilinin merkezidir. Bari belediyesi sınırları içinde (2010 itibarıyla) nüfus 319.978 kişi, varoş belediyeleriyle birlikte (yak. 230 km² lik) şehirsel alanda nüfus 653.028 ve metropoliten Bari bölgesinde yaklaşık 1 milyondur.

Güney İtalya'nın yarımadasındaki Napoli'den sonra ikinci büyük kenti olan Bari, büyük bir bölgesel merkez ve özellikle Akdeniz'in doğu kesimiyle ilişkilerde önemli bir ticaret (Levante Fuarı) kentidir. Yakın dönemde geleneksel sanayilere, besin sanayisi, kimya, dokuma ve makine sanayileri eklenmiştir. Eski kentin yer aldığı burun, eski ve yeni limanları ayırır; arkada yer alan 19. yüzyıl kenti, dama tahtası biçiminde bir plana göre kurulmuştur.

Roma döneminde bir karayolları kavşağı olan Bari, sırasıyla, Lombardların ve Bizanslıların eline geçti. 841 yılında Araplar tarafından fethedildi ve 871'e dek Abbasi egemenliğinde kaldı. 11. yüzyılın başında özgür bir kentken, 1071'de Roberto Guiscardo tarafından ele geçirildi. Orta Çağ'da, Haçlı seferlerinin başlangıç noktası olan zengin bir kentti. 1813'te Napoléon'un generallerinden Murat kente bugünkü ilk şeklini verdi. Modern kent, 1860'tan sonra hızla gelişti.

1087'de aziz Nicolaus'un kemiklerinin Anadolu'dan Bari'ye götürülmesi kenti kutsal bir merkez haline getirdi. Çok geçmeden 11. yüzyılın sonunda ve 12. yüzyılda yapımına başlanan büyük kilisenin bu benzeri (ilgi çekici piskoposluk tahtı, 1098?) 12. yüzyılın ikinci yarısında yapılan katedraldir.

5. Gün Trieste (Venedik)
Varış: 09:00
Kalkış: 19:00

İtalya'nın kuzeydoğu kıyısında yer alan Trieste, zengin tarihi, farklı mimarisi ve eşsiz kültürel karışımıyla büyüleyici bir şehirdir. Avrupa'nın en büyük meydanlarından biri olan Piazza Unità d'Italia, zarif binalar ve muhteşem Trieste Körfezi ile çevrili büyük bir alandır. Adriyatik Denizi'ne bakan bir burnun üzerinde yer alan Miramare Kalesi, 19. yüzyıl mimarisinin çarpıcı bir örneğidir ve sahil şeridinin nefes kesen manzaralarını sunmaktadır. Ziyaretçiler, dar sokakları, tarihi kafeleri ve şehrin geçmişine bir bakış sağlayan heybetli Trieste Katedrali ile tarihi Eski Kent'i keşfedebilirler. Şehrin deniz atmosferi, canlı kafeleri ve şehrin çok kültürlü tarihinden etkilenen çeşitli mutfak ortamı, Trieste'yi tarih, kültür ve kıyı cazibesinin bir karışımını arayanlar için keyifli bir destinasyon haline getiriyor.

Kuzeydoğu İtalya'da bir şehir olan Venedik, karmaşık kanalları, tarihi mimarisi ve eşsiz cazibesiyle tanınan büyüleyici bir destinasyondur. San Marco Bazilikası ve Campanile gibi ikonik simge yapılarla çevrili San Marco Meydanı, ziyaretçilerin şehrin ihtişamını deneyimlemeleri için merkezi bir merkezdir. Şehrin içinden geçen ana su yolu olan Büyük Kanal, büyüleyici gondol gezileri ve Venedik mimarisinin pitoresk manzaralarını sunmaktadır. Büyük Kanal'ı kapsayan Rialto Köprüsü, alışveriş ve gezi için canlı bir atmosfer yaratan, mağazalar ve tezgahlarla dolu tarihi bir köprüdür. Venedik'in Cannaregio ve Dorsoduro gibi büyüleyici mahalleleri, yerel yaşamı, gizli mücevherleri ve otantik Venedik deneyimlerini sergileyerek burayı turistler için büyülü ve zamansız bir destinasyon haline getiriyor.

6. Gün Denizde Seyir
Varış: -
Kalkış: -

Gemi turuyla denizde geçireceğiniz bir gün, rahatlama ve gemideki olanakların tadını çıkarma şansı sunan rahatlatıcı ve sürükleyici bir deneyimdir. Gemide güne keyifli bir kahvaltıyla başlayabilir ve ardından havuz kenarında uzanabilir, gemideki eğlencelere katılabilir veya bilgilendirici derslere ve atölyelere katılmak gibi çeşitli aktiviteler arasından seçim yapabilirsiniz. Açık denizin panoramik manzarasıyla genellikle kitap okumak, spa hizmetlerinin keyfini çıkarmak veya güvertede güneşin tadını çıkarmak için sakin atmosferden yararlanabilirsiniz. Denizde bir mutfak macerası sunan açık büfelerden lüks özel restoranlara kadar çok sayıda yemek seçeneği vardır. Gün ilerledikçe, denizdeki gün batımı nefes kesici bir manzaraya dönüşüyor; akşam eğlenceleri, kaliteli yemekler veya gemi güvertesinde romantik bir yürüyüş için mükemmel bir ortam sunuyor.

7. Gün Katakolon (Olympia)
Varış: 07:00
Kalkış: 15:00

Yunanistan'ın küçük bir liman kenti olan Katakolon, antik Olympia bölgesine yakınlığıyla bilinen popüler bir kruvaziyer destinasyonudur. Ziyaretçiler, Zeus Tapınağı ve antik Olimpiyat Oyunlarının düzenlendiği orijinal Olimpiyat Stadyumu da dahil olmak üzere Olympia'nın arkeolojik kalıntılarını keşfedebilirler. Kasaba, sahildeki kafeler, hediyelik eşya dükkanları ve geleneksel Yunan tavernalarıyla pitoresk bir ortam sunmaktadır. Turistler genellikle İyonya Denizi'nin ve çevredeki kırsalın manzarası eşliğinde Katakolon gezinti yolunda dolaşmaktan hoşlanırlar. Katakolon, gezginlerin kendilerini antik Yunanistan'ın zengin tarihine ve kültürel mirasına kaptırmaları için bir kapı görevi görüyor.

8. Gün Girit
Varış: 09:00
Kalkış: 18:00

Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in beşinci büyük adası Girit. 35 milyon zeytin ağacıyla Yunanistan’ın zeytin tüketiminin yüzde 60’ını karşılıyor. Kişi başı yıllık 25 litre zeytinyağı tüketimi ile dünya birincisi. Osmanlılar’ın en son fethettikleri yer olan bu ada o dönemden önemli izler taşımakta. Ada tarihiyle daha da geriye, Minos Medeniyeti’ne kadar uzanan eski bir Venedik liman kenti. Bir zamanlar Avrupa’nın en eski medeniyeti Theseus ve Minotaur efsanesinin geçtiği Knossos Sarayı da gezilip görülecek yerlerden.

Knossos Sarayı

Avrupa’nın en eski medeniyeti

Girit Adasının bronz çağından kalma en büyük arkeolojik alanında yer alan Knossos Sarayı küçük bir semti andırmaktadır. Tiyatrosundan iç avulularına kadar kalıntıları özenle korunmuş bu arkeolojik alandan çıkan tarihi eserler arkeoloji müzesinde sergilenmektedir. Zamanında Bizans’ın en büyük şehirlerinden olan Girit günümüzde de oldukça ilgi çekmektedir.

Heraklion Arkeoloji Müzesi

Minoan Uygarlığının muhteşem şöleni

2000’li yıllarda yenilenen müze oldukça geniş bir tarihi mirasa ev sahipliği yapıyor. 3000 yıllık Minoan uygarlığından kalma ev eşyaları, takılar, küvetler, mutfak eşyaları oldukça iyi korunmuş. Özellike minik bronz heykeller oldukça ilginizi çekecektir.

Spinalonga Adası

Tarihin gölgesindeki kalıntılar adası

Ada’dan kalkan teknelerle geçebileceğiniz adada Osmanlı etkisini göreceksiniz. Zamanında cüzzamlı hastaların getirildiği ada hüzünlü tarihinin yanında çok da güzel bir manzaraya sahip Fotoğraf çekmeyi sevenlerin mutlaka uğramak isteyeceği bir ada.

Girit Mutfağı

Doğal ürünler ve zeytinyağı

Dünyanın en fazla zeytinyağını tüketen Girit Halkı muhteşem mutfağı ile de ünlüdür. Doğal ürünler ve eşsiz lezzetli zeytinyağı ile hazırlanan yemekler hem deniz mahsülleri, hem yeşilliklerle zenginleşmiştir. Dakos adı verilen Girit salatasını mutlaka denemelisiniz. Adaya gelmişken otlardan ve zeytinyağından da almayı ihmal etmeyin.

Girit İçin Tavsiyeler

Peşkeş Lokanta 

Lezzetin  sıcak noktası, ahşap kirişli tavanlarla çevrili taş oda labirente benzeteceğiniz  her köşesinden size  bir zerafet uyandırıyor. Şefler, eski tarifleri canlandırmak için kendi çiftliklerinden  ve bahçelerinden ve organik etleri ve yeşillikleri kullanıyorlar. Önerdiğimiz yemek : Kreokakavos, Minoan rostosu eti. Sizi karşılarken masanıza  ücretsiz meze ve tatlı hoş bir dokunuş oluyor. El Greco Park'ın kuzeybatı köşesinde küçük bir şeritte yer almaktadır. Mutlaka reervasyon yapılmalıdır.

İpokambos Lokanta 

Bu uzun süre devam eden uzeri (uzo ve hafif atıştırmalıkların servis edildiği yer) balıklarda uzmanlaşmıştır .Taze avlanmış, basit ama ustalıkla hazırlanmış ve uygun fiyatlarla size hizmet ediyor . 

40 Yumurta Kafe 

40 yumurtanın hatırı var . Çarşı içinde küçük bir o kadar da sıcak kafe ve rakı (boğma rakı ) içebileceğiniz kahve tabağında sizlere kendi yaptıkları mezeleri ikram ediyorlar. Buraya gelen misafir rakıya para ödemiyor. Duvardaki eski resimler ve dekoz sizi bir zaman yolculuğuna götürecek.

9. Gün Kuşadası (Efes)
Varış: 07:00
Kalkış: 15:00

Türkiye'nin Ege kıyısındaki popüler bir tatil beldesi olan Kuşadası, muhteşem plajları, antik kalıntıları ve canlı atmosferiyle tanınır. Kuşadası'na arabayla kısa bir mesafede bulunan Efes Antik Kenti, Celsus Kütüphanesi ve Büyük Tiyatro gibi iyi korunmuş yapıların bulunduğu, mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir arkeolojik alan. Kuşadası'nın restoranlar ve kafelerle dolu sahili, keyifli yürüyüşler yapmak ve Ege Denizi manzarasının keyfini çıkarmak için güzel bir ortam sağlar. Milli Park olarak da bilinen yakınlardaki Dilek Yarımadası Milli Parkı, doğa yürüyüşleri, doğa yürüyüşleri ve bölgenin çeşitli flora ve faunasını keşfetme fırsatları sunmaktadır. Kuşadası, tarihi yerleri, güzel manzaraları ve canlı pazarlarıyla yolcu gemilerini ve ziyaretçileri cezbeden hareketli bir liman kentidir.

10. Gün İstanbul
Varış: 10:00
Kalkış: -

İki kıtanın üzerinde yer alan İstanbul, Doğu'nun Batı ile buluştuğu, zengin bir tarihe sahip büyüleyici bir şehirdir. Eski bir katedral ve cami olan Ayasofya, çarpıcı Bizans mimarisini sergiliyor ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir simge yapıdır. Altı minaresi ve karmaşık çini işçiliğiyle ikonik Sultanahmet Camii, Osmanlı tasarımının bir şaheseridir. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, zengin ürün yelpazesiyle canlı ve hareketli bir alışveriş deneyimi sunuyor. Boğaz Gezisi, İstanbul silüetinin ve tarihi mekanlarının nefes kesen manzaralarını sunan, boğaz boyunca doğal bir yolculuk sağlar. Kültürel mirası, leziz mutfağı ve eşsiz cazibe merkezleriyle İstanbul, turistler için büyüleyici bir destinasyondur.

İptal İade Şartları

Rezervasyonun yolcu tarafından konfirme edilmesinden itibaren gerçekleşecek tüm iptallerde, aşağıda belirtilen cezalara ek olarak kişi başı 30Euro hizmet bedeli fatura edilecektir.

 

“Sadece Kabin” olarak yapılan rezervasyonlarda 

1 Rezervasyon iptali, şirkete veya Yolcunun Satış Acentesine yazılı olarak yapılmalıdır (taahhütlü posta, e-posta veya faks). Düzenlenen bütün biletler ve teyit faturası, iptal bildirimiyle birlikte iade edilmelidir. 

2 İptal nedeniyle doğan tahmini zararı karşılamak için şirket aşağıdaki skalaya göre iptal ücretleri uygulayacaktır: Hastalık, tedavi ve her türlü mücbir sebep nedeniyle olanlar da dahil yolcu tarafından rezervasyonun iptal edilmesi durumunda aşağıda belirtilen iptal cezaları uygulanacaktır. 

14 gece ve daha az süreli turlarda 

60 gün ve üzeri 50€ kişi, başı *

59 - 30 gün % 25

29 - 22 gün % 40

21- 15 gün %60 

14 - 6 gün %80 

 5 - 0 gün %100

15 gece ve daha uzun süreli turlarda 

90 gün ve üzeri 50€ kişi başı *

89- 60 gün % 25  

59- 52 gün % 40 

51- 35 gün %60 

34 - 15 gün %80 

14 - 0 gün %100 

* veya depozito kaybı. Hangisi daha yüksekse, 

** Hareket gününde “no-show” ve paket programın yarıda kesilmesi; hareket gününde gerçekleşen iptal olarak kabul edilecektir. 

WORLD CRUISE 2024 & 2025 

60 gün ve üzeri 15%* 

59-10 gün arasında 75% 

9-0 gün arasında 100% 

* veya depozito kaybı. Hangisi daha yüksekse, 

** Hareket gününde “no-show” ve paket programın yarıda kesilmesi; hareket gününde gerçekleşen iptal olarak kabul edilecektir. 

 

YACHT CLUB 

120 Gün ve üzeri 100€ kişi başı* 

119-90 Gün Arasında 25%

 89-60 Gün Arasında 40% 

59-30 Gün Arasında 60% 

29-15 Gün Arasında 80% 

14-0 Gün Arasında 100% 

* veya depozito kaybı. Hangisi daha yüksekse. 

** Hareket gününde “no-show” ve paket programın yarıda kesilmesi; hareket gününde gerçekleşen iptal olarak kabul edilecektir. 

 

3. Yolcu iptali sonucunda bir kabin tek kişilik kalır ise, kabinde konaklayacak yolcudan şirket tarafından belirlenen tek kişi farkı ödenmesi istenir. Alternatif olarak, tek kişi kalan yolcu rezervasyonu iptal etmek isterse, ikinci yolcu iptal cezalarını, sigorta primine ek olarak, madde 2’ye göre ödeyecektir. 

4 Yolcu bu iptal bedellerini seyahat sigortası sağlayıcısından talep edebilir (uygulanabilen kesintilere tabi olarak). Kendi sigorta poliçesinin koşulları çerçevesinde bu talepte bulunmak yolcunun kendi sorumluğundadır. 

5 Bir Yolcu Birleşik Tur’u iptal etmek istediği takdirde, iptal işlemi bütün Paket için geçerli olacaktır. İlgili tüm süreler, Birleşik Tur’un ilk Gemi Yolculuğunun planlanmış başlangıç tarihinden itibaren işlemeye başlayacaktır. 

6 Yolcunun, varış noktasında veya yakın çevresinde meydana gelen Mücbir Sebep koşullarından kaynaklanan durumlar sonucunda paketin gerçekleşmesini ya da varış noktasına erişilmesini önemli ölçüde etkilenmesi nedeni ile Madde 2 ve 3'te belirtilen ücretleri ödemekle yükümlü olmayacaktır

calendar_today
CANLI DESTEK BİZE ULAŞIN +90 530 954 35 82
calendar_today
26 NİS 2024