Costa Fortuna ile Yunan Adaları - İSTANBUL HAREKETLİ VE VARIŞLI Kapak Fotoğrafı

Costa Fortuna ile Yunan Adaları - İSTANBUL HAREKETLİ VE VARIŞLI

 • 7 GECE
 • 8 GÜN
 • Kalkış: İstanbul
 • directions_boat Gemi: Costa Fortuna
 • place Kalkış: İstanbul
 • nights_stay Gece Sayısı: 7 Gece
 • update Gün Sayısı: 8 Gün
 • calendar_today Seçili Tur Tarihi: 16 Haziran 2024
 • king_bed Konaklama: Tam Pansiyon
 • map Limanlar:
  İstanbulMikonosGiritBodrumKosPire (Atina)İstanbul

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Açık Büfe Kahvaltı
 • Akşam Yemeği
 • Eğlence, Animasyon, Şovlar
 • Fitness
 • Gala Yemeği
 • Gemide Eğlence
 • Kahvaltı
 • Kaptanın Hoş Geldin Partisi
 • Konaklama (Tam Pansiyon)
 • Konforlu Kabinler
 • Liman Vergileri
 • Öğle Yemeği
 • Türkçe Rehberlik

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Bahşişler (Günlük Servis Ücretleri)
 • İçecekler
 • İnternet
 • İptal Teminatını Kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası
 • Kara Turları
 • Kişisel Harcamalar
 • SPA
 • Vize
 • Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Tur Programı

1. Gün İstanbul
Varış: -
Kalkış: 18:00

İki kıtanın üzerinde yer alan İstanbul, Doğu'nun Batı ile buluştuğu, zengin bir tarihe sahip büyüleyici bir şehirdir. Eski bir katedral ve cami olan Ayasofya, çarpıcı Bizans mimarisini sergiliyor ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir simge yapıdır. Altı minaresi ve karmaşık çini işçiliğiyle ikonik Sultanahmet Camii, Osmanlı tasarımının bir şaheseridir. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, zengin ürün yelpazesiyle canlı ve hareketli bir alışveriş deneyimi sunuyor. Boğaz Gezisi, İstanbul silüetinin ve tarihi mekanlarının nefes kesen manzaralarını sunan, boğaz boyunca doğal bir yolculuk sağlar. Kültürel mirası, leziz mutfağı ve eşsiz cazibe merkezleriyle İstanbul, turistler için büyüleyici bir destinasyondur.

2. Gün Mikonos
Varış: 15:00
Kalkış: 23:00

Mikonos

Burası eğlencenin kalbi; dünya sosyetesinin uğrak mekanı. Yunanistan’ın en kozmopolit adası. Beyaz kireç badanalı kusursuz evleri, yel değirmenleri ve dönemeçli yolları ile Kiklad adalarının bir simgesi. Kum plajlarını keşfedin, Delos’a komşu olan antik çağ tapınaklarını dolaşın. Yel değirmenlerinde güneşi batırın. Efsanevi gece hayatı ile ünlü Mikonos sokaklarında eğer şanslıysanız adanın ünlü pelikanı Petros ile karşılaşabilirsiniz.

 

Küçük Venedik

Muhteşem günbatımı ve manzarası ile öne çıkıyor

En popüler Yunan adalarından olan Mikonos, sadece Avrupa’nın değil sezon boyunca dünyanın her yerinden eğlence seven turist akınına uğruyor. Mavi beyaz kireç boyalı küçük evleri, dar sokakları, ünlü plajları ve gece hayatı ile cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Mikonos’un en gözde yerlerinden biri de Yel değirmenlerinin olduğu alan. Tüm turistlerin fotoğraf çekmek için birbiri ile yarıştığı bu alanda gün batımına doğru güzel bir açı yakalayın ve efsane manzaranın tadını çıkarın.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikonos Geceleri 

Müziğin ve eğlencenin akışına kapılın

Bembeyaz ve daracık sokaklarda yaz boyunca yürümekte zorlanabilirsiniz. Hele akşam saatlerinde her sokak başından gelen müzik seslerine kapılmadan yürümek ise neredeyse imkansız. Dünyaca ünlü gece klupleri ve eğlence mekanlarında unutulmaz saatler yaşamak isteyenler için vazgeçilmez bir ada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Delos Adası

Apollo ve Artemis’in doğum yeri

Yunan Mitolojisinde önemli yer tutan Apollo ve Artemis’in doğduğu ada olarak bilinen Delos Adasına limandan kalkan tekneler ile ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikonos Sokakları

Alışveriş ve Yemek

Dünyaca populer olan Mikonos’da yeme ve içme mekanları konusunda oldukça fazla seçenek bulabilirsiniz. Deniz mahsülleri, Akdeniz ve yunan mutfağının çeşitleri yine bir çok restoranın menüsünde yer alıyor. Little Venice sahil kenarında sıralanmış restoranlarda hem gün batımını izleyebilir hem de yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Dar sokaklar arasında bir çok hediyelik eşya satan dükkana rastlayacaksınız. Özellikle el yapımı takılar, otantik ve doğal taşlardan yapılma aksesuarlar ve adaya özgü hediyeliklerden alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Mykonos İçin Tavsiyeler

Yunanistan'ın en ünlü  cazibe adasıdır. Tatilcilerin, kruvaziyer kalabalıklarının ve modacıların yüksek sezon karışımı, geleneksel beyaz badanalı Kiklad labirenti olan Mykonos Town'a (Hora) da  rastlarsınız. Mykonos'u ziyaret eden turist  yeni oteller, plaj barlar ve restoranlar oldukça etkileyicidir. Temmuz ve Ağustos aylarında,  partilere ve eğlenceye  katılmaya istekliyseniz gelin. Sezonun dışında, parlaklıktan ve dikkat çeken ünlülerden yoksun, yerel yaşam bulabilirsiniz; ara sıra pelikan Petros , kendinizle beraber  boş sokakları ve plajları dolaşıyor.

Nikos Taverna

40 yıldan uzun bir süre halen hizmet veren  bu günlük taverna, deniz ürünleri tabaklarının yanı sıra kuzu kleftiko gibi Yunan standartlarına da hizmet vermektedir.Siz deniz ürünlerinizi yerken aynı zamanda pelikan Petros da size eşlik edebiliyor .
 

Cine Manto

Barlardan ve kulüplerden bir molaya  mı  ihtiyacınız var? Bu muhteşem açık hava sinemasını araştırın.Mükemmel bir bahçe dizaynı var .Ayıca bahçesinde koruma altına alınmış artık ağaç görünümü almış oldukça yaşlı kaktüsün altında kahve içebilir ve fotoğraf çekebilirsiniz.
 

Super Paradise Beach Club

Mikonos demek eğlence demek , deniz demek , güneş demek , özgürlük demek . Mikonos ziyaretinizde mutlaka bu eğlencelere katılın . Öğleden sonra saat 16:30 başlayan parti akşam geç saate kadar devam ediyor. Özgürce Mikonos tarzı eğlenin.
 

Skandinavia Bar 

Mikonos merkezde küçük dar sokaklar arasında kalmış ama bir o kadar da kalabalık bir bar. Mikonos ‘a gelip de eğlenmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir yer . Saat 24:00 den sonra dolmaya başlıyor . İsterseniz içkinizi elinizde dans edin , isterseniz yukardaki daha küçük olan mekanda bara çıkın veya yolda geçenlerle beraber dans edin , yeterki özgürlüğü hissedin.

3. Gün Girit
Varış: 09:00
Kalkış: 19:00

Yunanistan’ın en büyük, Akdeniz’in beşinci büyük adası Girit. 35 milyon zeytin ağacıyla Yunanistan’ın zeytin tüketiminin yüzde 60’ını karşılıyor. Kişi başı yıllık 25 litre zeytinyağı tüketimi ile dünya birincisi. Osmanlılar’ın en son fethettikleri yer olan bu ada o dönemden önemli izler taşımakta. Ada tarihiyle daha da geriye, Minos Medeniyeti’ne kadar uzanan eski bir Venedik liman kenti. Bir zamanlar Avrupa’nın en eski medeniyeti Theseus ve Minotaur efsanesinin geçtiği Knossos Sarayı da gezilip görülecek yerlerden.

Knossos Sarayı

Avrupa’nın en eski medeniyeti

Girit Adasının bronz çağından kalma en büyük arkeolojik alanında yer alan Knossos Sarayı küçük bir semti andırmaktadır. Tiyatrosundan iç avulularına kadar kalıntıları özenle korunmuş bu arkeolojik alandan çıkan tarihi eserler arkeoloji müzesinde sergilenmektedir. Zamanında Bizans’ın en büyük şehirlerinden olan Girit günümüzde de oldukça ilgi çekmektedir.

Heraklion Arkeoloji Müzesi

Minoan Uygarlığının muhteşem şöleni

2000’li yıllarda yenilenen müze oldukça geniş bir tarihi mirasa ev sahipliği yapıyor. 3000 yıllık Minoan uygarlığından kalma ev eşyaları, takılar, küvetler, mutfak eşyaları oldukça iyi korunmuş. Özellike minik bronz heykeller oldukça ilginizi çekecektir.

Spinalonga Adası

Tarihin gölgesindeki kalıntılar adası

Ada’dan kalkan teknelerle geçebileceğiniz adada Osmanlı etkisini göreceksiniz. Zamanında cüzzamlı hastaların getirildiği ada hüzünlü tarihinin yanında çok da güzel bir manzaraya sahip Fotoğraf çekmeyi sevenlerin mutlaka uğramak isteyeceği bir ada.

Girit Mutfağı

Doğal ürünler ve zeytinyağı

Dünyanın en fazla zeytinyağını tüketen Girit Halkı muhteşem mutfağı ile de ünlüdür. Doğal ürünler ve eşsiz lezzetli zeytinyağı ile hazırlanan yemekler hem deniz mahsülleri, hem yeşilliklerle zenginleşmiştir. Dakos adı verilen Girit salatasını mutlaka denemelisiniz. Adaya gelmişken otlardan ve zeytinyağından da almayı ihmal etmeyin.

Girit İçin Tavsiyeler

Peşkeş Lokanta 

Lezzetin  sıcak noktası, ahşap kirişli tavanlarla çevrili taş oda labirente benzeteceğiniz  her köşesinden size  bir zerafet uyandırıyor. Şefler, eski tarifleri canlandırmak için kendi çiftliklerinden  ve bahçelerinden ve organik etleri ve yeşillikleri kullanıyorlar. Önerdiğimiz yemek : Kreokakavos, Minoan rostosu eti. Sizi karşılarken masanıza  ücretsiz meze ve tatlı hoş bir dokunuş oluyor. El Greco Park'ın kuzeybatı köşesinde küçük bir şeritte yer almaktadır. Mutlaka reervasyon yapılmalıdır.

İpokambos Lokanta 

Bu uzun süre devam eden uzeri (uzo ve hafif atıştırmalıkların servis edildiği yer) balıklarda uzmanlaşmıştır .Taze avlanmış, basit ama ustalıkla hazırlanmış ve uygun fiyatlarla size hizmet ediyor . 

40 Yumurta Kafe 

40 yumurtanın hatırı var . Çarşı içinde küçük bir o kadar da sıcak kafe ve rakı (boğma rakı ) içebileceğiniz kahve tabağında sizlere kendi yaptıkları mezeleri ikram ediyorlar. Buraya gelen misafir rakıya para ödemiyor. Duvardaki eski resimler ve dekoz sizi bir zaman yolculuğuna götürecek.

4. Gün Bodrum
Varış: 09:00
Kalkış: 20:00

Türkiye’nin güney batı sahilinde, Muğla ili sınırları içerisinde yer alan Bodrum, Türkiye’nin dünya çapında en popüler tatil beldelerinden birisi konumunda. Bodrum, deniz, dağlar ve çam ormanlarının birleştiği muhteşem doğal güzelliklere sahip bir tatil beldesi. Türkiye’nin en popüler tatil beldelerinden birisi olan Bodrum, muhteşem denizi, doğal güzellikleri, çam ormanları, tabiat parkları, koyları ve plajları, lüks tatil köyleri, otel ve resortları, restoranları, gece kulüpleri ve alışveriş imkanları ile tatilcilere unutulmayacak bir tatil fırsatı sunmakta.

Antik çağın en eski yerleşim yerlerinden birisi olan Halikarnas üzerine kurulmuş olan Bodrum, aynı zamanda kendine özgü mimari yapısı, beyaza boyalı evleri, tarihi ve begonvillerle süslü çehresi ile Türkiye’nin Ege’den dünyaya açılan en önemli tatil cenneti konumunda.

Bodrum’un merkezinde bulunan Bodrum Kalesi, Bodrum Sulatı Arkeoloji Müzesi, Bodrum Antik Tiyatrosu, Bodrum Mausoleion Açık Hava Müzesi, Myndos Kapısı, Zeki Müren Müzesi ve Bodrum Deniz Müzesi ile Bodrum yarımadasında bulunan Bodrum Yel Değirmenleri ve Pedasa antik kenti görülmeye değer yerler arasında başta geliyor.

 

5. Gün Kos
Varış: 08:00
Kalkış: 17:00

Ege Denizi'ndeki güzel bir Yunan adası olan Kos, tarihi hazineler, muhteşem plajlar ve canlı gece hayatının bir karışımına sahiptir. Tanrı Asklepios'a adanmış antik bir şifa merkezi olan Asklepion, adanın zengin tarihine ışık tutan önemli bir arkeolojik alan. Ziyaretçiler, Agora ve Şövalyeler Kalesi gibi antik kalıntıların modern kafeler ve mağazalarla kusursuz bir şekilde harmanlandığı büyüleyici Kos kasabasını keşfedebilirler. Adanın kıyı şeridi, güneşlenmek, su sporları ve dinlenmek için fırsatlar sunan Tigaki ve Paradise Plajı gibi pitoresk plajlarla bezenmiştir. Kos ayrıca, gün batımından sonra eğlence arayanlara hizmet veren çok sayıda bar ve kulüp ile özellikle Kos Şehri'nde canlı bir gece hayatı ortamı sunmaktadır.

6. Gün Pire (Atina)
Varış: 07:00
Kalkış: 22:00

Atina, Yunanistan'ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük, Avrupa Birliği'nin yedinci büyük şehri. Attika'ya hakim bir konumda olan Atina, aynı zamanda bu idari birimin yönetim merkezidir. 3.400 yıllık[3] yazılı tarihi ve MÖ 7. ile 11. arasındaki binyıllara uzanan insan varlığıyla dünyanın en eski şehirlerinden biridir.[4] Şehir adını Antik Yunan bilgelik tanrıçasından almıştır.

Klasik Atina çok güçlü bir şehir devletiydi. Bir sanat, öğrenim ve felsefe merkezi olmasının yanı sıra Platon'un akademisine ve Aristoteles'in Lykeion'una ev sahipliği yapmıştı. Avrupa kıtası -özellikle Antik Roma- üzerindeki kültürel ve siyasi etkisi nedeniyle yaygın olarak Batı medeniyetinin beşiği ve demokrasinin doğum yeri olarak kabul edilir.[5][6] Modern zamanlarda Atina, büyük bir kozmopolit metropoldür ve Yunanistan'daki ekonomik, finansal, endüstriyel, denizcilik, siyasi ve kültürel yaşamın merkezidir. 2023 yılı itibariyle, Atina metropoliten alanı ve çevresindeki belediyelerin nüfusu yaklaşık 3,8 milyondur.[7][8]

Atina, Küreselleşme ve Dünya Şehirleri Araştırma Ağı'na göre Beta statüsünde bir küresel şehirdir ve Güneydoğu Avrupa'daki en büyük ekonomik merkezlerden biridir. Aynı zamanda büyük bir finans sektörüne sahiptir ve limanı Pire, hem Avrupa'nın en işlek 3. yolcu limanı,[9] hem de dünyanın en büyük 26. konteyner limanıdır.[10] Kentin yüzölçümü 39 km², metropoliten alanın yüzölçümü ise 427 km²'dir. Şehir tepelerle çevrilidir ve yalnız batı kısmı açıktır. Aynı zamanda Atina, Kıta Avrupası'nın en güneyindeki başkenttir.

Klasik dönemin mirası, antik anıtlar ve en ünlüsü erken Batı kültürünün önemli bir simgesi olarak kabul edilen Partenon olmak üzere, sanat eserleriyle temsil edilen kentte hâlâ belirgindir. Şehir aynı zamanda Roma, Bizans ve daha az sayıda Osmanlı anıtını da muhafaza ederken, tarihi kentsel çekirdeği binlerce yıllık tarihi boyunca süreklilik gösteren unsurlara sahiptir. Atina, iki UNESCO Dünya Mirası Alanı'na ev sahipliği yapmaktadır: Atina Akropolisi ve Ortaçağ'dan kalma Dafni Manastırı. Atina'nın 1834 yılında bağımsız Yunan devletinin başkenti olarak kurulmasına kadar uzanan modern dönemin simge yapıları arasında Yunanistan Parlamentosu ve Yunanistan Millî Kütüphanesi, Atina Ulusal ve Kapodistrian Üniversitesi ve Atina Akademisi'nden oluşan Atina Mimari Üçlemesi yer almaktadır. Atina aynı zamanda dünyanın en büyük antik Yunan eserleri koleksiyonuna sahip Ulusal Arkeoloji Müzesi, Akropolis Müzesi, Kiklad Sanat Müzesi, Benaki Müzesi ve Bizans ve Hristiyan Müzesi gibi çeşitli müze ve kültür kurumlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Atina, 1896 yılında ilk modern Olimpiyat Oyunlarına ev sahipliği yapmış, 108 yıl sonra da 2004 Yaz Olimpiyatları'na ev sahipliği yaparak Olimpiyatlara birden fazla kez ev sahipliği yapan az sayıdaki şehirden biri olmuştur.[11] 2016 yılında Atina, UNESCO Öğrenen Şehirler Küresel Ağına katılmıştır.

Şehrin Grekçe adı Ἀθῆναι (Athênai) çoğul bir addı. Yunancanın erken lehçelerinde ise Ἀθήνη (Athḗnē) şeklinde tekil bir addı.[12] Şehrin adının Θῆβαι (Thêbai) ve Μυκῆναι (Μukênai) adlarında olduğu gibi muhtemelen daha sonra çoğul hâle getirildiği düşünülmektedir. Sözcüğün kökü olasılıkla Grekçe veya Hint-Avrupa kökenli değildir[13] ve Attika'nın Yunan öncesi alt tabakasının bir kalıntısıdır.[13] Antik çağda Atina'nın adını koruyucu tanrıçası Athena'dan mı yoksa Athena'nın adını şehirden mi aldığı tartışılırdı.[14] Günümüzde bilim insanlarının geneli tanrıçanın adını şehirden aldığı konusunda hemfikirdir, çünkü -ene eki yer adlarında yaygınken kişi adları için nadiren kullanılır.[14]

Mitolojide Atina şehrine ismin verilmesi tanrılar arasındaki müsabaka sonucu olmuştur. Denizler tanrısı Poseidon şehre sahip olabilmek için üç dişli yabasını kayaya vurmuş ve vurduğu yerden at ortaya çıkmış, bazı söylencelere göre de su kaynağı fışkırmıştır. Bunun üzerine Zekâ tanrıçası Athena, yaldızlı mızrağını yavaşça yere dokundurmuş, oradan dalları pıtrak gibi olgun meyvelerle dolu gümüş yapraklı güzel bir zeytin ağacı bitmiştir. İnsanlar zeytin ağacını daha yararlı bulup beğendiklerinden şehir Atina adını alıp Athena'nın olmuştur.

Osmanlıcada آتينا Ātīnā[15] olarak adlandırılan şehir Medinetü'l Hükema adıyla da anılırdı.[kaynak belirtilmeli]

Modern Yunan devletinin kuruluşunun ardından ve kısmen de yazı dilinin tutuculuğundan dolayı, Ἀθῆναι yeniden şehrin resmî adı oldu. 1970'lerde Katarevusa'nın terk edilmesi ile birlikte Αθήνα (Athína) resmî ad kabul edildi. Günümüzde şehir için sıklıkla kısaca η πρωτεύουσα (ī protévousa ; 'başkent') ifadesi kullanılır.

7. Gün Denizde Seyir
Varış: -
Kalkış: -

Gemi turuyla denizde geçireceğiniz bir gün, rahatlama ve gemideki olanakların tadını çıkarma şansı sunan rahatlatıcı ve sürükleyici bir deneyimdir. Gemide güne keyifli bir kahvaltıyla başlayabilir ve ardından havuz kenarında uzanabilir, gemideki eğlencelere katılabilir veya bilgilendirici derslere ve atölyelere katılmak gibi çeşitli aktiviteler arasından seçim yapabilirsiniz. Açık denizin panoramik manzarasıyla genellikle kitap okumak, spa hizmetlerinin keyfini çıkarmak veya güvertede güneşin tadını çıkarmak için sakin atmosferden yararlanabilirsiniz. Denizde bir mutfak macerası sunan açık büfelerden lüks özel restoranlara kadar çok sayıda yemek seçeneği vardır. Gün ilerledikçe, denizdeki gün batımı nefes kesici bir manzaraya dönüşüyor; akşam eğlenceleri, kaliteli yemekler veya gemi güvertesinde romantik bir yürüyüş için mükemmel bir ortam sunuyor.

8. Gün İstanbul
Varış: 07:00
Kalkış: -

İki kıtanın üzerinde yer alan İstanbul, Doğu'nun Batı ile buluştuğu, zengin bir tarihe sahip büyüleyici bir şehirdir. Eski bir katedral ve cami olan Ayasofya, çarpıcı Bizans mimarisini sergiliyor ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir simge yapıdır. Altı minaresi ve karmaşık çini işçiliğiyle ikonik Sultanahmet Camii, Osmanlı tasarımının bir şaheseridir. Dünyanın en eski ve en büyük kapalı çarşılarından biri olan Kapalıçarşı, zengin ürün yelpazesiyle canlı ve hareketli bir alışveriş deneyimi sunuyor. Boğaz Gezisi, İstanbul silüetinin ve tarihi mekanlarının nefes kesen manzaralarını sunan, boğaz boyunca doğal bir yolculuk sağlar. Kültürel mirası, leziz mutfağı ve eşsiz cazibe merkezleriyle İstanbul, turistler için büyüleyici bir destinasyondur.

İptal İade Şartları

Rezervasyonun yolcu tarafından konfirme edilmesinden itibaren gerçekleşecek tüm iptallerde, aşağıda belirtilen cezalara ek olarak kişi başı 30Euro hizmet bedeli fatura edilecektir.

Rezervasyon konfirmesini takiben hareket tarihine;

45 gün kalaya kadar gerçekleşen iptallerde kişi başı 75€

44 - 30 Gün arası  gerçekleşen iptallerde tur bedelinin %25'i 

29 - 15 Gün arası  gerçekleşen iptallerde  tur bedelinin %50'si

14 - 06 Gün arası  gerçekleşen iptallerde  tur bedelinin %75'i

05 - 00 Gün arası  gerçekleşen iptallerde  tur bedelinin %100'ü

iptal cezası olarak uygulanmaktadır.

 

calendar_today
CANLI DESTEK BİZE ULAŞIN +90 530 954 35 82
calendar_today
26 NİS 2024